Łańcuchy tnące Husqvarna i Oregon w Nowym Targu

W firmie Hugon oferujemy łańcuchy tnące Husqvarna i Oregon – zarówno gotowe, znitowane przez producenta, jak i łańcuchy tnące cięte z rolki na dowolny wymiar. Dzięki temu możesz kupić u nas łańcuch do piły spalinowej lub elektrycznej idealnie dopasowany do swojego modelu.

Świadczymy również pełny zakres usług serwisowych łańcuchów tnących w Nowym Targu: nitowanie, skracanie, wymianę zębów, ostrzenie oraz wydłużanie łańcuchów. Wszystkie prace wykonujemy na poczekaniu – w przypadku większej liczby łańcuchów czas realizacji uzależniony jest od ich ilości.

Jeśli szukasz łańcuchów tnących Husqvarna lub Oregon w Nowym Targu, zapraszamy do Hugon – gwarantujemy szybki serwis i fachową obsługę.

Godziny otwarcia

Poniedziałek – Piątek: 8.00–17.00

Sobota: 8.00–13.00

godziny otwarcia mogą się różnić w święta narodowe i dni okolicznościowe

Szybki kontakt

ul. Jana Kilińskiego 12 (obok dworca), 34-400 Nowy Targ

tomek.hugon@gmail.com

789-084-025  |  18 266 69 46

Łańcuchy Oregon – oryginalna jakość z Kanady w Nowym Targu

W firmie Hugon oferujemy szeroki wybór łańcuchów tnących Oregon, znanych z niezawodności i trwałości. To jedne z najczęściej wybieranych łańcuchów na świecie, cenione przez profesjonalistów oraz użytkowników indywidualnych. W naszym sklepie dostępne są łańcuchy Oregon pochodzące głównie z produkcji w Kanadzie, co gwarantuje wysoką jakość wykonania, precyzyjne cięcie oraz długą żywotność.

Od lat łańcuchy Oregon cieszą się dużą popularnością w sprzedaży detalicznej, a także wśród użytkowników z Podhala i Nowego Targu, którzy cenią sobie sprzęt niezawodny w codziennej pracy. Oferujemy łańcuchy dopasowane do różnych modeli pił spalinowych i elektrycznych, a także fachowe doradztwo w doborze odpowiedniego rozmiaru i typu ogniwa.

Jeśli szukasz łańcucha Oregon do piły spalinowej w Nowym Targu, zapraszamy do firmy Hugon – zapewniamy sprawdzone produkty, atrakcyjne ceny oraz pełny serwis łańcuchów tnących na miejscu.

➡️ Strona producenta

Łańcuchy Husqvarna – niezawodność i precyzja ze Szwecji

W firmie Hugon oferujemy szeroki wybór łańcuchów tnących Husqvarna, które od lat cieszą się uznaniem użytkowników profesjonalnych i amatorów. Marka Husqvarna to gwarancja jakości, trwałości i doskonałej wydajności cięcia. W naszym sklepie w Nowym Targu znajdziesz łańcuchy Husqvarna do większości modeli pił spalinowych i elektrycznych, idealne do pracy zarówno w lesie, jak i w przydomowym ogrodzie.

W ostatnich latach Husqvarna wprowadziła do oferty nowoczesne łańcuchy X-Cut, które produkowane są bezpośrednio w Szwecji. Seria X-Cut została opracowana z myślą o maksymalnej ostrości, dłuższej żywotności oraz mniejszym zużyciu paliwa. Dzięki precyzyjnemu wykonaniu i innowacyjnej konstrukcji ogniw, łańcuchy X-Cut zapewniają wyjątkowo czyste i szybkie cięcie nawet w wymagających warunkach.

Łańcuchy tnące Husqvarna od lat są popularne na Podhalu i w Nowym Targu, gdzie użytkownicy doceniają ich niezawodność i trwałość. W firmie Hugon pomożemy Ci dobrać odpowiedni model łańcucha oraz zajmiemy się jego serwisem – na miejscu i na poczekaniu.

➡️ Strona producenta

Typy łańcuchów tnących jakie sprzedajemy

Łańcuch tnący półdłuto – uniwersalny i wydajny wybór

Łańcuch tnący typu półdłuto „zaokronglony” to rozwiązanie łączące wysoką wydajność cięcia z trwałością i odpornością na zabrudzenia. Zęby o zaokrąglonym profilu tnącym zapewniają płynną pracę i mniejsze ryzyko szarpania, dzięki czemu łańcuch półdłuto doskonale sprawdza się zarówno w cięciu miękkiego, jak i twardego drewna. W porównaniu z łańcuchem dłuto, lepiej znosi kontakt z piaskiem czy korą, zachowując ostrość na dłużej.

To idealny wybór dla użytkowników, którzy oczekują dobrego balansu między szybkością cięcia a trwałością. W firmie Hugon oferujemy łańcuchy półdłuto Husqvarna i Oregon, dostępne w różnych podziałkach i długościach – dopasowane do Twojej piły i stylu pracy.

Łańcuch tnący pełne dłuto – maksymalna szybkość i precyzja cięcia

Łańcuch tnący typu pełne dłuto „kanciak” to wybór dla profesjonalistów, którzy oczekują maksymalnej wydajności i czystego cięcia. Zęby o ostrych, prostych krawędziach zapewniają bardzo szybkie tempo pracy, szczególnie w czystym, miękkim lub średnio twardym drewnie. Łańcuch pełne dłuto wymaga jednak precyzyjnego ostrzenia i utrzymania w dobrym stanie, ponieważ szybciej traci ostrość przy kontakcie z zabrudzeniami, piaskiem czy korą.

To idealne rozwiązanie dla osób, które cenią szybkość cięcia i efektywność pracy. W firmie Hugon oferujemy łańcuchy pełne dłuto Husqvarna i Oregon, dostępne w różnych długościach i podziałkach, dopasowane do pił spalinowych i elektrycznych. Zapewniamy także profesjonalne ostrzenie i serwis łańcuchów na miejscu – w Nowym Targu.

Łańcuchy Pixel – cieńsze ogniwo, większa precyzja cięcia

Oznaczenie Pixel w łańcuchach tnących Husqvarna i Oregon odnosi się do specjalnej konstrukcji o cieńszym ogniwie prowadzącym. Takie łańcuchy charakteryzują się mniejszym oporem cięcia, dzięki czemu piła pracuje płynniej, szybciej i zużywa mniej paliwa lub energii. Łańcuch Pixel zapewnia wyjątkowo precyzyjne i czyste cięcie, co przekłada się na wyższą efektywność pracy oraz mniejsze obciążenie silnika.

Łańcuchy tnące typu Pixel polecane są głównie do pił o mniejszej mocy, gdzie liczy się lekkość i dokładność cięcia. Doskonale sprawdzają się w pracach pielęgnacyjnych, przydomowych i leśnych. W firmie Hugon oferujemy łańcuchy Pixel Husqvarna i Oregon w różnych długościach i podziałkach, a także pełny serwis – nitowanie, ostrzenie i dopasowanie na miejscu w Nowym Targu.

Skoki i grubości łańcuchów tnących – jak dobrać odpowiedni do swojej piły?

W firmie Hugon w Nowym Targu większość łańcuchów do Husqvarna mamy dostępnych od ręki – zarówno w popularnych rozmiarach 0.325”, jak i 3/8”. Dysponujemy szerokim wyborem łańcuchów tnących o różnych długościach i grubościach prowadnika, dzięki czemu bez problemu dopasujemy je do Twojej piły.

Dla klientów poszukujących nietypowych łańcuchów do Stihl, Oleo-Mac, Erbauer, Nac, Makita, DeWalt czy No-Name oferujemy możliwość dorobienia łańcucha na miejscu – tniemy go z rolki, nitujemy i dopasowujemy do konkretnej prowadnicy. Cały proces realizujemy na poczekaniu, a w przypadku większej liczby łańcuchów – w możliwie najkrótszym czasie.

Jeśli potrzebujesz łańcucha do piły w Nowym Targu lub na Podhalu, zapraszamy do Hugon – zapewniamy fachową obsługę, szybki serwis i pełną dostępność najpopularniejszych modeli łańcuchów tnących Husqvarna i Oregon.

Rodzaje łańcuchów tnących

0.325” – 1.1 mm

Nowoczesny łańcuch SP21G 0.325 1.1 mm to konstrukcja Husqvarna X-Cut, stworzona specjalnie dla lekkich pił o dużej wydajności. Cienki prowadnik 1.1 mm zmniejsza opory cięcia, co przekłada się na wyższą prędkość, mniejsze zużycie energii i wyjątkową precyzję. Ten typ łańcucha jest idealny do pił akumulatorowych i elektrycznych marki Husqvarna oraz Dewalt, Makita.

0.325” – 1.3 mm

 

Lekki łańcuch do Husqvarna, Stihl, Makita i DeWalt, idealny do pił o mniejszej mocy. Zapewnia płynne cięcie, mniejsze zużycie paliwa i wysoką precyzję. Doskonały do zastosowań przydomowych.

0.325” – 1.5 mm

Najczęściej wybierany łańcuch do piły 0.325 1.5 mm, stosowany w pilarkach średniej mocy. Oferuje idealny balans między trwałością a dokładnością cięcia.

0.325” – 1.6 mm

Wzmocniony łańcuch tnący do Husqvarna i Stihl – przeznaczony do intensywnego cięcia twardego drewna i pracy w trudnych warunkach leśnych.

3/8” – 1.3 mm

Cienki, szybki łańcuch do piły 3/8 1.3 mm, świetnie sprawdzający się w lekkich i kompaktowych modelach Husqvarna, Stihl, Makita oraz DeWalt. Idealny do dokładnego, czystego cięcia.

3/8” – 1.5 mm

Uniwersalny wybór dla większości pilarek. Łańcuch do Stihl lub Husqvarna 3/8 1.5 mm łączy trwałość, szybkość i niskie wibracje – polecany do pracy codziennej.

3/8” – 1.6 mm

Najmocniejszy łańcuch 3/8 1.6 mm przeznaczony do profesjonalnych zastosowań i pracy w lesie. Sprawdza się w piłach Husqvarna, Stihl, Makita oraz DeWalt o dużej mocy.

W Hugon znajdziesz wszystkie wymienione warianty – oferujemy łańcuchy do pił w Nowym Targu i na Podhalu, a także fachowe doradztwo w doborze i serwisie: ostrzenie, nitowanie i skracanie łańcuchów tnących na miejscu.

Jak ostrzyć łańcuch? Poradnik krok po kroku

Regularne ostrzenie łańcucha tnącego to podstawa bezpiecznej i wydajnej pracy z piłą. Tępy łańcuch nie tylko spowalnia cięcie, ale też zwiększa zużycie paliwa i ryzyko odbicia. Warto wiedzieć, jak prawidłowo go naostrzyć, aby zachować ostrość zębów i przedłużyć żywotność całego zestawu.

1. Jak rozpoznać, że łańcuch wymaga ostrzenia?

Objawami są: spowolnione tempo cięcia, drobny pył zamiast wiórków, wibracje piły lub nierówne linie cięcia. Jeśli zauważysz którykolwiek z tych sygnałów – czas na ostrzenie.

2. Co jest potrzebne do ostrzenia łańcucha?

Do ręcznego ostrzenia wystarczy pilnik okrągły, prowadnik i imadło. W warsztatach używa się również ostrzałek elektrycznych zapewniających równy kąt i identyczne wyszlifowanie wszystkich zębów.

3. Kąt ostrzenia i technika pracy

Najczęściej stosuje się kąt 30°, ale warto sprawdzić zalecenia producenta (Husqvarna, Oregon). Podczas ostrzenia pilnik prowadź od wewnątrz zęba do zewnątrz, wykonując delikatne, równe ruchy. Każdy ząb ostrz taką samą liczbę razy, aby zachować symetrię cięcia.

4. Kontrola ograniczników głębokości

Po kilku ostrzeniach należy również sprawdzić ograniczniki głębokości. Zbyt wysokie spowodują wolniejsze cięcie, a zbyt niskie – agresywne, niebezpieczne wcinanie się w drewno.

Ostrzenie łańcuchów Nowy Targ | Podhale

5. Ostrzenie w serwisie Hugon

Jeśli nie masz doświadczenia lub narzędzi, najlepiej powierzyć ostrzenie specjalistom. W firmie Hugon w Nowym Targu oferujemy profesjonalne ostrzenie łańcuchów tnących Husqvarna i Oregon – zawsze z zachowaniem prawidłowych kątów i długości zębów. Ostrzenie wykonujemy na poczekaniu, a przy większej liczbie łańcuchów czas realizacji dopasowujemy indywidualnie.